השכרת רכב בחו"ל

אנשים רבים הטסים לחו"ל מעדיפים לטייל בכוחות עצמם ולא להסתמך על קבוצות מאורגנות, מדריכי טיולים או תחבורה ציבורית. הדרך הקלה והנוחה ביותר לטייל בחוץ לארץ היא בעזרת רכב שכור. להשכרת רכב בחו"ל יש יתרונות רבים אך כדאי גם לדעת איך לעשות זאת נכון על מנת להימנע מסיבוכים מיותרים.

טיפים להשכרת רכב בחו"ל

הגבלת גיל – במדינות שונות ישנה הגבלת גיל על נהיגה והוצאת רישיון בינלאומי. לפני שאתם סוגרים עם חברת השכרה לגבי השכרת רכב, בדקו שאתם אכן רשאים לנהוג בו במדינה שבה אתם הולכים לטייל.

נסיעת מבחן – לפני ששוכרים רכב, אל תהססו לבקש נסיעת מבחן. חשוב שהרכב יהיה לא רק פונקציונאלי אלא גם נוח וכזה שכיף לנהוג בו.

נזקים – חברת ההשכרה עלולה לגבות מכם תשלום נוסף על כל נזק שנגרם לרכב. מסיבה זו, בעת ההזכרה חשוב לשים לב לנזקים הקיימים ברכב ולדווח עליכם לחברת ההשכרה מיידית.

ביטוחים – כדאי מאוד לברר מה כוללים הביטוחים שבהם מבוטח הרכב. מה יקרה אם חלילה הרכב מעורב בתאונה, מה מכסה הביטוח ואילו ביטוחים נוספים אפשר ומומלץ לעשות לפני ההשכרה.

מספרי חירום – בקש מחברת ההשכרה טלפונים של מוקדים למקרי חירום. לדוגמא אם הרכב מתקלקל חשוב שיהיה לכם מספר טלפון שאליו תוכלו לפנות לבקשת עזרה.

החזרת הרכב – כדאי לברר היכן ומתי מחזירים את הרכב. האם ניתן להחזיר את הרכב בעיר אחרת. מה הם השעות שבהן אפשר להחזיר רכבים? מה קורה אם חל איחור בהחזרת הרכב וכיצד מתבצע תהליך ההחזרה בפועל.

תנאי שכירות – לפני שסוגרים על השכירות, בדקו מהם תנאי השכירות. כמה עולה כל יום של שכירות, מהם האפשרויות שיש לכם להאריך את השכירות, מה נדרש מכם ומה מגיע לכם על פי החוזה? כל המידע הזה יהיה מאוד שימושי עבורכם.