ביטוח מקיף

הביטוח המקיף הוא הביטוח היסודי ביותר שמקיף את כל הפגיעות ואת כל הנזקים האפשריים לרכב מכל סיבה שהיא. זהו גם ללא ספק הביטוח היקר ביותר שיש. אמנם לא מדובר בביטוח חובה אך זהו ביטוח מומלץ מאוד מכיוון שהכביש הוא מקום עם סכנות רבות ולכלי רכב פוטנציאל גדול להינזק ולגרום נזקים. ביטוח כללי כולל גם את ביטוח צד ג'

מה כולל ביטוח מקיף?

פגיעות ברכוש – בשונה מביטוח החובה, ביטוח מקיף כולל את כל הנזקים שיכולים להיגרם לרכוש. כלי הרכב עצמו, כלי הרכב הנוספים שמעורבים בתאונה, נזק לרכוש וכל הוצאות התיקון לרכב שלכם על כל תקלה שארעה בתוצאה מתאונה או בעת נהיגה.

נזק לרכב השני – מכיוון שביטוח מקיף כולל גם ביטוח צד ג, הוא מכסה השתתפות במימון תיקון הנזקים שנגרמו לרכב השני שהיה מעורב בתאונה.

נזק לא מתאונה – ביטוח מקיף כולל לא רק נזקרים שנגרמו מתאונות אלא גם נזקים לכלי הרכב שנגרמו כתוצאה משריפה, שיטפון, נזקי טבע שונים וכדומה.

גניבת רכב – ביטוח מכסה גם מקרה של גניבת רכב. אולם, חשוב שבעל הרכב לא ינהג ברשלנות אלא ינסה למנוע ניסיונות של גניבה על ידי מנעולים, אזעקה וכדומה.

איך נקבע גובה הביטוח

לא כל אחד משלם סכום זהה בביטוח רכבו. לרכבים יקרים ואטרקטיביים לגניבות ייקבע תעריף גבוה יותר. נהגים חדשים ונהגים צעירים יצטרכו לשלם דמי ביטוח גבוהים יותר. כמו כן, אדם שהיה מעורב בתאונות דרכים בעבר, יצטרך לשלם ביטוח מקיף גדול יותר מאשר אדם ללא עבר של תאונות.

מה עושים במקרה של תאונה

אם חלילה הייתם מעורבים בתאונה, עליכם להחליף פרטי ביטוח עם בעל הרכב השני, לתעד את הנזקים שנגרמו לרכבים, לצלם כל פגם וכל שריטה ולחכות לשמאי שיבוא להעריך את גודל הנזק ולאחר מכן להתחיל את תהליך תביעת הביטוח לקבלת הכסף שמגיע לכם על פי פוליסת הביטוח שלכם.